
AIA Fietstocht: Grote gebouwen in Bergen
Op zaterdag 25 oktober organiseert het AIA (Architectuur Informatiecentrum Alkmaar) bij gelegenheid van de K10D een architectuurfietstocht in Bergen. Het onderwerp van de fietstocht is Grote Gebouwen.
Dit lijkt een tegenspraak immers Bergen heeft een kleinschalig karakter met veel vrijstaande eengezinswoningen en villa’s. Maar Bergen kent ook grote gebouwen als kerken, scholen, verzorgingstehuizen, hotels en pensions.
Grote gebouwen roepen bij nieuwbouw altijd vragen op over de inpassing in de omgeving en de passendheid bij de schaal en het karakter van het dorp.
Het is daarom goed om eens bewust te kijken naar de bestaande grote gebouwen in Bergen en hoe die deel uit maken van het dorp.
Tijdens de excursie laten we zien hoe deze grote gebouwen in het verleden met meer en minder succes zijn ingepast in de structuur van het dorp.
De route
De route voert door oude en nieuwe delen het van het dorp en eindigt in het centrum van Bergen op het Plein, de plek waar de komende jaren ongetwijfeld nog veel gaat gebeuren.
Startplaats van de fietsexcursie is restaurant Studlers aan de Breelaan 26 in Bergen. We beginnen daar met koffie en met een korte toelichting op de route.
Er wordt gefietst in groepen van maximaal 20 deelnemers onder leiding van bij het AIA betrokken architecten en leden van de Historische Vereniging Bergen.
De deelnemers ontvangen ter plekke een brochure met een beschrijving van de route en een korte omschrijving van de belangrijkste gebouwen.

Foto’s: De Haaf – foto John L Marshall / Centre Ville 1 en 2 – foto Jetty Min
DEELNEMEN
Deelnamekosten zijn 15 euro per persoon
Aanmelding via info@aia-alkmaar.nl
Na aanmelding ontvangt u een betaalverzoek.
De tocht duurt ongeveer 2 uur.
Datum: 215 oktober 2025
Aanvangstijd: 14:00
Startlocatie: restaurant Studlers aan de Breelaan 26 in Bergen
Kosten: 15 euro
"*" geeft vereiste velden aan
Word Vriend van het AIA
Om deze en andere activiteiten mogelijk te (blijven) maken worden de kijkers thuis opgeroepen om vriend te worden van het AIA vanaf 30 euro per jaar. Als vriend ontvangt u uitnodigingen voor alle activiteiten van het AIA. In bepaalde gevallen zal voor vrienden een korting gelden op de prijs van onze producten. Aanmelden kan via info@aia-alkmaar.nl of ons contactformulier.